V době, kdy není problém věrohodně napodobit kdeco, bývá otázka pravosti kůže někdy docela složitá. Nefalšovanou určitě najdeme v dobrých kamenných obchodech. K účtence by měl prodávající přidat i patřičný certifikát a návod na údržbu.

Ovšem nepleťme se, ani oděvy z imitací nebývají vždy levné. Opravdu kvalitní náhražky, navíc s vlastnostmi, které přírodní materiál v mnohém předčí, patří totiž k výdobytkům nejmodernější textilní techniky. Vyšší cena se však vrátí v jedné ohromné výhodě - dají se svěřit pračce. Tato okolnost pak umožňuje volit bez obav i světlejší odstín a oblečení si pořádně užít, nejen svátečně.

Krátké kožené bundičky Diesel

Krátké a velmi jednoduché kožené bundičky Diesel. Informace o ceně v obchodě.

FOTO: Archív firem

Móda versus klasika

Pokud si chceme dopřát opravdu prvotřídní kožené oblečení, je moudré zvolit nadčasový střih, který nemá jepičí život. Už jenom s ohledem na zvířata, která nám to umožnila. Nikdy nezestárne tradiční sako, jednoduchý plášť či nepřezdobená sportovní bunda. Větší využití čeká modely s odepínací teplou vložkou. Známé úsloví o tom, že v jednoduchosti je krása, platí nyní víc než kdykoli předtím.

Kara

Velmi jemná jehněčí kůže v trendy růžovém odstínu. Kara Rosy - Cena: 5999 Kč

FOTO: Archív firem

- Z čerstvých módních novinek se na svrchním dámském oblečení z kůže či její napodobeniny objevuje výrazné prošívání, nápadné zapínání a neobvyklé řasené límce.

- Takřka nezbytné jsou krátké vestičky připomínající jezdecké, ale i delší.

Supreme Beige - stylová záležitost na na podzimní dny .. bunda z umělé kůže s jemnou perforací a vysokým límcem .. pružné lemy na rukávech i v pase. Cena: 3960 Kč

Supreme Beige - stylová záležitost na na podzimní dny .. bunda z umělé kůže s jemnou perforací a vysokým límcem .. pružné lemy na rukávech i v pase. Cena: 3960 Kč

FOTO: Archív firem

- V mladé módě obsadily první místo bundy inspirované motorkářským sportem.

- Pánské kožené svršky, jak sportovní tak městské, vynikají čistými liniemi a promyšlenými kapsami.

- Barevnost vychází především z přírodních tónů, které oživují pestřejší doplňky.

Kara

Přírodní odstíny vévodí módě již několik sezón. Kara Saskia - Cena: 3 600 Kč.

FOTO: Archív firem