Hlavní obsah
Nafukovací skákací hrady a hřiště jsou pro malé děti skvělým místem k zábavě na zahradě. Foto: Profimedia.cz

Léto s dětmi na zahradě: Zabavte je v bazénku či hradu

Prázdniny jsou konečně tu a s nimi i odvěká otázka – jak během nich zabavit děti? Většina rodičů by jistě své ratolesti viděla raději venku na čerstvém vzduchu než u televize či počítače. Jenže jak je na zahradě zabavit?

Nafukovací skákací hrady a hřiště jsou pro malé děti skvělým místem k zábavě na zahradě. Foto: Profimedia.cz
Léto s dětmi na zahradě: Zabavte je v bazénku či hradu

Pokud bydlíte v domku se zahradou, máte situaci o něco snazší – přísun čerstvého vzduchu je zajištěn celoročně. Jenže jak na něm děti udržet? Zatímco my si vystačili většinou s pískovištěm a několika autíčky či koloběžkou, dnešní děti potřebují k počítači, televizi či displeji mobilního telefonu zajímavější alternativu.

Pořídit potomkům na zahradě hřiště se sice zdá jako dobrý nápad, ale o pár let později, kdy už je houpačky, skluzavka a prolézačky nebudou bavit, budete muset řešit ono „kam s ním“. Alternativou může být hřiště nafukovací, tedy nejrůznější skákací domky a hrady, které děti spolehlivě zabaví.

05_cerven_Zbozi_Leto s detmi na zahrade_1

Hop sem, hop tam

Výhodou takového nafukovacího hřiště je, že je postavené za pár minut a nepotřebujete k tomu žádné zvláštní dovednosti. Vystačíte si s rovnou plochou například na trávníku a kompresorem, který hrad nafoukne. Skákací „atrakce“ najdete na trhu v bezpočtu barevných, ale i tvarových provedení – od hradů pro princezny přes zvířecí tvary až po nejrůznější auta či mašinky. Výběr tedy můžete zcela přizpůsobit preferencím dětí. Většina je navíc doplněna například skluzavkou, provazovým žebříkem nebo jinými prvky, jež nafukovací hřiště posunou o další „level“ výš.

Pokud mají vaše děti rády vodu, můžete spojit radovánky skákacího hradu a bazénu a pořídit výrobek, který vašim ratolestem nabídne obojí. Nafukovací aquaparky si děti jistě zamilují. A vy už nebudete muset řešit, jak je odlepit od obrazovky či displeje. I tady si můžete vybírat z řady motivů a doplňků (různé velikosti a tvary bazénků, skluzavky, tunely…). Limitováni jste v podstatě jen svou fantazií (či spíše tou dětskou) a svými finančními možnostmi.

05_cerven_Zbozi_Leto s detmi na zahrade_2

Nepodceňte bezpečnost

Děti na skákacím hradu procvičí řadu dovedností. Zlepší si rovnováhu i fyzickou kondici (nemyslete, že „jen tak nějaké hopsání“ neposílí řadu svalových skupin), naučí se šplhat, mohou prolézat, klouzat se… Zkrátka mají o zábavu postaráno na celé odpoledne. Vybijí tak energii, kterou by vysedáváním doma jen těžko ze sebe dostaly.

Ačkoli musejí nafukovací hrady, skluzavky či bazénky splňovat bezpečnostní normy a náročná kritéria a jsou impregnované proti vodě i ohni, neznamená to, že při jejich užívání není třeba dodržovat základní bezpečnostní pravidla. Malé děti byste neměli nechávat na „atrakci“ bez dozoru, u těch s bazénem či jinými vodními prvky to platí i u dětí větších.

Vždy se také řiďte pokyny od výrobce – například jaký má hrad váhový limit, kolik dětí jej smí používat najednou, že na něm není možné používat ostré předměty či vstupovat s botami. Dodržováním těchto pokynů zajistíte nejen dlouhou životnost tohoto nafukovacího hřiště, ale především bezpečnost svých dětí.

Tento článek podporuje službu Zboží.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků