Hlavní obsah
Projekt Hračka roku má lidem poradit s optimálním výběrem hraček pro různě staré děti. Foto: Profimedia.cz

Hračkami roku jsou chytří křečci, lego, ale také panenka Barbie

Na českém trhu je k dostání nepřeberné množství hraček a vybrat tu nejlepší pro své dítko není nic jednoduchého. Bohužel ne všechny hračky jsou dobré kvality a splňují aktuální trendy. Proto již několik let společnost Sparkys pořádá projekt Hračka roku, který má lidem poradit s optimálním výběrem hraček pro různě staré děti. Absolutním vítězem Hračky roku 2010 se stali inteligentní křečci.

Projekt Hračka roku má lidem poradit s optimálním výběrem hraček pro různě staré děti. Foto: Profimedia.cz
Hračkami roku jsou chytří křečci, lego, ale také panenka Barbie

V soutěži bylo vyhlášeno dvanáct kategorií, které zprvu posuzovala šestičlenná odborná porota na základě didaktických, funkčních a designérských kritérií. Poté se k odborníkům přidala i veřejnost, jež mohla hlasovat prostřednictvím stránek Hračkaroku.cz.

Z přihlášených firem jich postoupilo do užšího výběru 45 s celkovým počtem 106 výrobků.

Každá hračka, která ve své kategorii získala ocenění, bude v obchodech viditelně označena symbolem stříbrného medvídka (v případě Absolutního vítěze – zlatého medvídka), který bude pro rodiče zřetelným signálem kvality.

Vítězné hračky v jednotlivých kategoriích

Hračky pro nejmenší od 0-3 let - Velká zebra RYAN s 28 funkcemi zábavy - značka Kis Kids

Velká zebra Ryan je báječné aktivní centrum pro zvídavé děti. Děti jistě brzy objeví všech 28 možných způsobů zábavy s touto zebrou. Je zde použita kombinace mnoha materiálů, barev, tvarů a zvuků. Pestrobarevné části napomáhají rozvíjení zraku, sluchu, hmatu. Zebra povzbuzuje interaktivní hru.

Hračky pro předškolní věk - Mega – skládací hrací stůl s kostkami – značka Megabloks

Hračka pro holčičky - Barbie se svítícími šaty – značka Mattel

Barbie jako hvězda přehlídkového mola z DVD Barbie a Kouzelný módní salon, kde se její
módní šaty mění na princeznovské šaty na párty. Po stisknutí kouzelného knoflíku se korzet
panenky rozsvítí a bliká v rytmu hudby.

Hračka pro kluky - Pracovní stůl Bosch s aku šroubovákem – značka Klein

Pracovní stůl Bosch v praktickém kufříku s nářadím Bosch. Obsahuje pilu, šroubovák, klíč, kleště, svěrák, kladivo, šrouby a matky a řadu doplňků na montování. Součástí je i aku šroubovák Bosch IXOLINO s výměnným nástavcem a charakteristickým zvukem.

Společenská hra - LEGO Minotaurus – značka Lego

Mocný Minotaurus, mytologická bytost, střeží tajný chrám ukrytý hluboko v nitru labyrintu. Jasná a jednoduchá pravidla – skvělá zábava pro celou rodinu.

Kreativní hračka - Aqua sand svítící království – značka Aquasand

Magický písek, který nebude nikdy mokrý. Aqua Sand je možné používat stále dokola.

Vzdělávací hračka - Kidizoom – fotoaparát pro děti – značka Vtech

Fotografovat, vyrábět videa a hraní her lze úplně snadno na tomto elegantním, snadno použitelném, odolném a robustním VTech digitálním fotoaparátu. Zachytí obrazy s použitím hledáčku a blesku. Náhled na 1,8palcový barevný LCD displej. Obsahuje úžasný nástroj pomocné tvůrčí dílny pro úpravu fotografií. Mnoho vložených funkcí vytvoří kvalitní fotografie, a úpravami i nezaměnitelný originál (rámečky, kliparty, směšné deformace…)

Interaktivní hračka a také absolutní vítěz Hračky roku - křečci ZhuZhu – značka ZhuZhu Pets

Krásní a inteligentní plyšoví křečci, kteří milují mazlení. Jsou roztomilí, nepředvídatelní, jedineční, zkrátka jako opravdoví domácí mazlíčci, ale bez krmení, čištění a zápachu. Díky kombinaci herních principů a dvou hracích módů Zhu Zhu Pets zajistí spousty hodin zábavy.


Stavebnice - LEGO Rodinný dům – značka Lego

Rodinný dům klasického vzhledu, který má plno skvělých detailů: markýzu, okenice, ptačí jezírko, velkou terasu a piknikový stůl. Lze přestavět na kouzelný bungalov nebo krásnou středomořskou vilu. Skvělý stavební zážitek typu 3 v 1.

Venkovní hračky - Odrážedlo Yedoo TOO TOO C – značka Intrea

Odrážedlo Too Too C je nejen zábavnou hračkou ale také skvělým pomocníkem při trénování rovnováhy a rozvoji motorických dovedností. Děti jsou tak snadnou a hravou formou připravovány na první „opravdové“ kolo.

Licenční hračky - Kuky – značka Licence Kuky

Kuky v životní velikosti je vyroben z bavlněného froté úpletu a je vyplněn dutým polyesterovým vláknem, takže je na rozdíl od filmového hrdiny prací. Nehrozí tedy, že by skončil na skládce, maminka ho totiž včas může vyprat, a tak se ze hry s ním můžou radovat i děti alergické na prach.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků