Hlavní obsah

Další šetrné očkování pro děti

Prevence proti příušnicím, zarděnkám a spalničkám je zajištěna povinným, státem hrazeným očkováním v dětském věku. Nově se na trhu objevuje alternativní účinná očkovací látka Priorix, která dává rodičům možnost volby. Tato vakcína má velmi dobrou snášenlivost a ověřenou vysokou účinnost ve všech složkách, což potvrzuje její celosvětové využití.

Další šetrné očkování pro děti

Spalničky, zarděnky a příušnice jsou virová onemocnění, která mohou být nebezpečná zejména pro děti do 10 let. V České republice se proto od roku 1995 provádí celoplošné očkování všech dětí od 15. měsíce života trojsložkovou vakcínou proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám.

Nově se i na našem trhu objevila alternativa k této vakcíně - očkovací látka Priorix, která je mnohem šetrnější a tudíž ji i děti mnohem lépe snášejí. "Vakcínu běžně používám, mám s ní dobré zkušenosti, u dětí se po aplikaci vakcíny vyskytuje relativně málo vedlejších účinků, jako je např. teplota, vyrážka či zánět spojivek." říká Dr. Věra Ševčíková, praktická lékařka pro děti z Prahy 2.

Aplikace vakcíny Priorix umožňuje v jeden den souběžné očkování s vakcínou Varilrix proti planým neštovicím. Maximální cena v lékárně se pohybuje kolem 550 Kč za dávku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků