Hlavní obsah
Vše nasvědčuje tomu, že zrozenci roku 2012 se dožijí také roku 2112. Foto: Profimedia.cz

Až třetina letošních novorozenců se dožije stovky

Podle britské studie vše nasvědčuje tomu, že zrozenci roku 2012 se dožijí také roku 2112. V zaměstnání pak budou minimálně do roku 2082, přičemž s dluhy za studium se budou vypořádávat do roku 2064. Do manželství vstoupí o osm let později než jejich prarodiče.

Vše nasvědčuje tomu, že zrozenci roku 2012 se dožijí také roku 2112. Foto: Profimedia.cz
Až třetina letošních novorozenců se dožije stovky

„Tuto generaci dětí můžeme nazývat novou generací stoletých,“ tvrdí autoři studie na stránkách Daily Mail.

Autoři přitom uvažují o zrozencích roku 2012 jako o potomcích ročníků 1983, jejichž rodiče se narodili v roce 1957. První dítě v průměru budou děti narozené letos přivádět na svět v roce 2043, kdy jim bude jednatřicet roků. To je o dva roky později než u rodičů a o pět let později než u prarodičů.

Do manželství bude generace stoletých vstupovat kolem 33. roku života. S dluhy se bude vypořádávat do svých asi 52 let. Finanční zátěž a zadlužení u nich přitom bude takové, jaké jejich rodiče a prarodiče nezažili.

V důchodu stráví třetina z nich třicet let, během té doby bude muset mít dost peněz na zajištění základních životních potřeb.

„Mezi dívkami se sta let dožije 39 procent z těch, které se narodily letos, mezi chlapci to bude 32 procent,“ tvrdí autoři studie, kterou si nechala vypracovat společnost Scottish Widows.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků