Hlavní obsah
Křesťanský hřbitov v Senegalu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Zesnulý senegalský homosexuál se klidu nedočkal, dvakrát ho vykopali z hrobu

Celkem dvakrát byl z hrobu vykopán zemřelý Senegalec. Lidé totiž měli podezření, že byl homosexuální orientace, která je v zemi zakázána, uvedla v pondělí BBC.

Křesťanský hřbitov v Senegalu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Zesnulý senegalský homosexuál se klidu nedočkal, dvakrát ho vykopali z hrobu

Rodina asi třicetiletého muže pohřbila v sobotu ve městě Thies na západě Senegalu. Klidu se však zesnulý nedočkal. Záhy ho odpůrci homosexuality vykopali a pohodili vedle hrobu. Rodina jej opět pohřbila, ovšem jeho tělo bylo vykopáno opět a tentokrát bylo pohozeno před dveře domu, kde žili jeho příbuzní.

Podle policie bude muž nakonec pohřben mimo hřbitov na pozemcích patřících rodině.

V převážně muslimském Senegalu byli muži, kteří se oblékali jako ženy a trávili s nimi většinu svého času, dlouhá léta tolerováni. Imámové ale nyní vytáhli proti homosexualitě stejně jako rozhlas a noviny.

Osm let za homosexualitu

Na homosexuály je poté, co odvolací soud v Dakaru změnil rozsudek u devíti lidí obviněných z homosexuality, házena při každé příležitosti špína. Odvolací soud odsouzené nařídil okamžitě propustit, i když je soud první instance poslal na osm let do vězení za "neslušné chování a jednání proti přírodě“.

Muži patřili ke skupině lidí, kteří dělali osvětu o AIDS a viru HIV. Za homosexualitu se v zemi vynáší nanejvýš pětiletý trest, naposledy odsouzená skupina však dostala navíc další tři roky, protože údajně získávala pro homosexualitu další osoby.

Editorovi časopisu, který otiskl fotografie ze sňatku osob stejného pohlaví loni v únoru vyhrožovali smrtí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků