Hlavní obsah
Policisté střeží soud Foto: Adnan Abidi, Reuters

Zavražděná Češka v Indii čelila brutálnímu napadení

Česká turistka, jejíž tělo bylo ve středu nalezeno v hotelu v západoindickém státě Góa, byla před smrtí vystavena surovému násilí a měla větší počet bodných a řezných ran. Podle nedělní zprávy listu The Times of India to prokázala sobotní pitva.

Policisté střeží soud Foto: Adnan Abidi, Reuters
Zavražděná Češka v Indii čelila brutálnímu napadení

Na těle mrtvé bylo podle The Times of India nalezeno 11, podle jiných médií až 19 zranění. Jedno z nich podle lékařů dokládá, že žena před smrtí prudce hlavou narazila na zeď. Smrtelné bylo bodnutí nožem do spodní části týlu. Sexuální útok, o němž média spekulovala, prokázán nebyl, ale s konečným závěrem lékaři čekají na výsledek laboratorních analýz. Ty by měly potvrdit i případné požití narkotik.

Mrtvou čtyřiadvacetiletou ženu našla policie v noci na středu v penzionu na pláži Baga ve státě Góa. Měla bodná zranění na hrudi a řeznou ránu na krku. K vraždě se týž den přiznal její devatenáctiletý partner, na něhož byla uvalena vazba.

Indické úřady s pitvou vyčkaly do soboty, protože se kvůli ověření totožnosti zemřelé ženy obrátily na velvyslanectví České republiky v Dillí. Podle indických médií nelze spoléhat na identifikaci přítelem zavražděné, protože ten figuruje v případu jako hlavní podezřelý.

Po příjezdu českého konzula byla v sobotu pitva provedena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků