Hlavní obsah
 

Záběry trosek indonéského boeingu na dně moře

Agentura AP zveřejnila záběry z pátrání po takzvaných černých skříňkách zříceného boeingu indonéských aerolinek Lion Air. Jeden z potápěčů při pátrání přišel o život. Potápěči už nicméně našli zapisovač letových údajů, nadále se pokračuje v hledání hlasového záznamníku hovorů z kokpitu.

 
Záběry trosek indonéského boeingu na dně moře

„Máme část černé skříňky, ale ještě něco chybí,” citovala v sobotu šéfa vyšetřovatelů Muhammada Syaugiho agentura DPA. Nalezení záznamového zařízení je podle AP zásadní událostí ve vyšetřování příčin pádu teprve dva měsíce starého letounu. Jeho vrak leží ve zhruba třicetimetrové hloubce. Podle zástupce námořnictva Monanga Sitompula byl na dně spatřen také trup letounu.

Takzvaná černá skříňka byla objevena na dně moře zhruba 15 kilometrů od pobřeží. Potápěči ji vyzdvihli na hladinu a naložili do speciálního kontejneru, v němž bylo zařízení - ve skutečnosti jasně oranžové barvy - přepraveno na palubu pátrací lodě, ukázaly televizní záběry. [celá zpráva]

BEZ KOMENTÁŘE: V Indonésii hledají druhou černou skříňku havarovaného letadla

Foto: AP

Boeing 737 nízkonákladové společnosti Lion Air se v pondělí zřítil do moře se všemi 181 pasažéry a osmi členy posádky na palubě. Všichni přišli o život. Stroj začal několik minut po startu z indonéské metropole Jakarty dramaticky klesat, až se zřítil. Vyšetřovatelé předpokládají, že příčinou nehody byly technické problémy.

Poslední letecké neštěstí je nejhorší v Indonésii za posledních více než 20 let. Tragédie opět vyvolala pochybnosti ohledně bezpečnosti indonéských aerolinek, které byly nedávno vyškrtnuty z černých listin Evropské unie a USA.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků