Hlavní obsah
 

Z vraždy osmi dětí obvinila australská policie matku sedmi obětí

Australská policie v neděli obvinila z vraždy osmi dětí ve městě Cairns matku sedmi z nich. Děti byly ve věku osm měsíců až 15 let. Osmé dítě bylo neteří zatčené. Žena je v nemocnici s bodnými poraněními, uvedla DPA.

 
Z vraždy osmi dětí obvinila australská policie matku sedmi obětí

Těla dětí nalezla policie v pátek v domě na cairnském předměstí Manoora. Vyšetřovatelé nyní podle médií zjišťují, zda byla žena pod vlivem drog. "To jsou vše věci, které budou předloženy soudu," uvedl na tiskové konferenci Bruno Asnicar, který objasňování případu vede. "Nebudu to dementovat, řeknu jen, že o tom nyní nemůžu hovořit."

Policie u budovy, v níž byla nalezena těla dětí.

Foto: Graeme Bint, ČTK/AP

Řekl ale, že policie nepátrá po žádných dalších podezřelých. Obviněná 37letá Mersane Warriaová je matkou čtyř chlapců a tří dcer, osmou obětí je její neteř.

Jak k vraždám došlo, policie zatím neobjasnila

Výsledky pitvy dětí prozatím nejsou známé. Policie proto dosud neoznámila, jak děti zemřely. Asnicar nicméně řekl, že na místě tragédie bylo nalezeno několik nožů, které by mohly být vražednými nástroji. Další verzí, se kterou kriminalisté pracují, je udušení.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Prohledávání místa činu v australském města Cairns

Video: Reuters

"Zvažujeme (jako příčinu smrti) řadu možností, proto je to časově náročné," řekl. "Může to být celá řada věcí, od udušení po tisícovku dalších věcí," dodal.

Pro Austrálii byla zpráva o vraždách dětí dalším šokem, země se totiž stále ještě vzpamatovává z pondělního útoku na kavárnu v Sydney, kde ozbrojenec držel asi 16 hodin skupinu rukojmích. Při incidentu přišli tři lidé o život, včetně únosce a dvou rukojmích. Pachatelem byl muž íránského původu Man Haron Monis, který již měl problémy se zákonem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků