Hlavní obsah
Thajská premiérka Jinglak Šinavatrová Foto: Athit Perawongmetha, Reuters

Výsledek voleb v nepokojném Thajsku platný

Ústavní soud v Thajsku odmítl žádost opozice na anulování výsledků předčasných voleb z počátku měsíce. Informoval o tom ve středu server BBC.

Thajská premiérka Jinglak Šinavatrová Foto: Athit Perawongmetha, Reuters
Výsledek voleb v nepokojném Thajsku platný

Opoziční Demokratická strana ve svých stížnostech poukazovala na vyhlášení výjimečného stavu v metropoli Bangkoku krátce před volbami, které podle ní ovlivnilo předvolební kampaň ve prospěch vládnoucí Strany Thajců.

Podle opozice strana vyhlásila výjimečný stav v rozporu s ústavou s cílem udržet se u moci. Proto Demokratická strana kromě anulování voleb požadovala rovněž rozpuštění Strany Thajců premiérky Jinglak Šinavatrové.

Thajskem zmítají od loňského listopadu nové protivládní nepokoje. Šinavatrová se pokusila zmírnit napětí právě vypsáním předčasných parlamentních voleb. Demonstranti však tuto iniciativu odmítli a zabránili údajně miliónům voličů odevzdat svůj hlas. Na mnoha místech tedy budou muset být uspořádány doplňkové volby a teprve poté bude možné vyhlásit výsledky hlasování.

Účastníci nepokojů obviňují vládu z korupce a tvrdí, že ji ve skutečnosti z exilu řídí premiérčin bratr Tchaksin Šinavatra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků