Hlavní obsah

Všechno v pořádku, to byla poslední slova pilota ztraceného letu

Poslední komunikace posádky zmizelého Boeingu 777 s malajsijským řízením letového provozu, která byla zveřejněna ve středu, neukazuje na žádné problémy na palubě. Informovala o ní BBC a deník Daily Telegraph.

Všechno v pořádku, to byla poslední slova pilota ztraceného letu

Když se posádka blížila k hranicím mezi malajsijským a vietnamským vzdušným prostorem, byla v kontaktu s malajsijským dispečerem. Ten informoval piloty, že boeing nyní přechází pod kontrolu dispečera v Ho Či Minově městě.

Posádka odpověděla: „Všechno v pořádku.“ Podle některých zdrojů s dovětkem: „Dobrou noc“.

O několik minut později boeing zmizel z obrazovek radarů.

Trasa Boeingu 777-200 společnosti Malaysia Airlines, jak ji zaznamenal server flightradar24.com

Foto: flightradar24.com, ČTK/AP

O komunikaci informoval malajsijský velvyslanec v Pekingu, protože Čína si stěžuje, že z malajsijské strany nedostává dost věrohodných informací. Z 227 cestujících na palubě bylo 153 Číňanů. Malajsijská strana poskytuje často velmi protichůdné informace. [celá zpráva]

Hořící objekt

Ve středu velitel malajsijského letectva Rodzali Daud popřel tvrzení, že přelet boeingu přes Malacký průliv sledoval vojenský radar. Média to přitom uvedla s odvoláním na něj.

Boeing 777-200ER společnosti Malaysia Airlines, který zmizel nad Jihočínským mořem. Snímek z 26. prosince 2011.

Foto: Laurent Errera, ČTK/AP

Vietnam současně potvrdil, že dostal e-mail od novozélandského pracovníka z ropné plošiny jižně od Vung Tau. Ten uvedl, že spatřil na obloze hořící objekt ve vzdálenosti asi 300 km jihovýchodně od Vung Tau.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků