Hlavní obsah
Záchrana thajských chlapců z jeskyně (archivní foto) Foto: Reuters

Voják chytil loni při záchraně thajských chlapců z jeskyně infekci, nyní na ni zemřel

Příslušník thajské námořní pěchoty, který se v loňském roce podílel na dramatické záchraně 12 chlapců a jejich fotbalového trenéra ze zaplavené jeskyně na severu země, zemřel na otravu krve způsobenou během akce. Informovala o tom v pátek agentura Reuters s odvoláním na thajskou Královskou námořní pěchotu.

Záchrana thajských chlapců z jeskyně (archivní foto) Foto: Reuters
Voják chytil loni při záchraně thajských chlapců z jeskyně infekci, nyní na ni zemřel

Důstojník Bejret Burírak se léčil, ale jeho stav se neustále zhoršoval, uvedla armáda v prohlášení.

Další ze záchranářů, bývalý potápěč námořní pěchoty seržant Saman Kuman, zahynul během záchranné operace.

Chlapci z fotbalového týmu ve věku mezi 11 a 16 roky s pětadvacetiletým trenérem zůstali v jeskyni uvězněni 23. června 2018. V podzemí je uzavřela stoupající voda, kvůli které ustupovali stále hlouběji do jeskyně.

Záchranáři fotbalisty nakonec objevili druhého července na vyvýšené plošině čtyři kilometry od ústí jeskyně. Od té doby je zásobovali potravinami a připravovali evakuaci.

Po odčerpání značného množství vody z jeskyně byly některé úseky cesty ven schůdné pěšky, část trasy musely ale děti zvládnout pod vodou a musely proplout velmi úzkými tunely. Někteří z hochů přitom neuměli plavat. Osmnáctidenní drama sledovala napjatě média po celém světě. Celý fotbalový tým byl nakonec zachráněn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků