Hlavní obsah
 

V ulicích Hongkongu znovu protestují tisíce lidí

Tisíce lidí v sobotu zaplnily ulice hongkongské čtvrti Yuen Long a přišly na další demonstraci, i když ji úřady nepovolily. Koná se na tomtéž místě, kde před týdnem na účastníky protestu zaútočily zločinecké gangy a akce skončila desítkami zraněných.

 
V ulicích Hongkongu znovu protestují tisíce lidí

Mnozí v sobotu přišli v černém oblečení a vyjadřovali nesouhlas s pomalostí policejního zásahu minulý týden.

„Police a gangsteři je jedno a totéž,” stálo na jednom transparentu pověšeném na mostě. „Hongkongská policie nezná zákon, ale porušuje ho,” sdělil jeden z účastníků.

Dnes přišel i pětadvacetiletý Tan, jehož rodiče žádali, aby raději zůstal doma. „Když se nikdo nepostaví za ty zraněné, budou v budoucnu další. Chceme vyjádřit nesouhlas s násilím,” řekl Tan.

„Když se rozhodneme se navzájem podpořit, vytvoříme lepší společnost. Když zůstanou všichni doma, pak určitě zemřeme,” řekl třicetiletý účastník jménem Hong.

Tisíce lidí opět zaplnily ulice hongkongské čtvrti Yuen Long.

Foto: Tyrone Siu, Reuters

Hongkong prožívá největší politickou krizi za uplynulá desetiletí. Začala protesty proti zákonu o vydávání trestně stíhaných osob, avšak demonstrace postupně nabírají ráz volání po větší demokracii a odstoupení správkyně Carrie Lamové.

Mnozí demonstranti vyjadřovali nesouhlas s pomalostí policejního zásahu minulý týden.

Foto: Tyrone Siu, Reuters

Zásahové policejní jednotky jsou rozestaveny podél trasy pochodu a také na nádraží, které bylo před týdnem dějištěm násilností a kde má pochod skončit.

Nádraží bylo uzavřeno, demonstranti je obstoupili a vyzývali policisty, aby vyšli ven a vyjednávali. Někdo jim nabídl sladkosti, další zvedali plakáty s heslem „Zastavte násilí”.

Hongkong prožívá největší politickou krizi za uplynulá desetiletí.

Foto: Tyrone Siu, Reuters

Obchody v této severní části Hongkongu jsou zavřené se staženými roletami, takže to mnozí přirovnávají k opatření jako před tajfunem. Na neděli je svolán protest ke styčnému úřadu čínské vlády.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků