Hlavní obsah
Vlajka Saúdské Arábie Foto: Profimedia.cz

V Saúdské Arábii popravili člena královské rodiny za zabití

V Saúdské Arábii popravili člena vládnoucí rodiny Saúdů. Byl odsouzen k trestu smrti za zabití člověka. Případ vyvolal v království debatu na sociálních sítích, protože vykonání trestu smrti na členech vládnoucího klanu je neobvyklé.

Vlajka Saúdské Arábie Foto: Profimedia.cz
V Saúdské Arábii popravili člena královské rodiny za zabití

Ministerstvo vnitra oznámilo, že se v Rijádu konala poprava prince Turkího bin Saúda bin Turkího Kabíra. Ve rvačce, jíž se účastnilo více lidí, zastřelil člověka.

Ke královské rodině patří podle agentury AFP tisíce lidí a většina z nich má titul princ a princezna. Právník Abdarrahmán Lahám ocenil úřady za jejich postup a připomněl, že od činu a popravy uplynuly pouze tři roky, tedy o mnoho méně, než bývá v takových případech obvyklé.

Třetí na světě

V Saúdské Arábii podle oficiálních statistik letos popravili 134 osob. Amnesty International nepřestává poukazovat na vysoký počet poprav a vyzývá Rijád, aby trest smrti zrušil.

Loni v království skončilo pod mečem 153 osob, což bylo roční maximum za minulých dvacet let. Úřady tvrdí, že trest smrti je oprávněný v případech zabití, spáchání teroristického činu, znásilnění, ozbrojené loupeže a překupnictví drog. Co do počtu vykonaných poprav je Saúdská Arábie podle oficiálních statistik celosvětově třetí za Íránem a Pákistánem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků