Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V Jižní Koreji provedl lékař omylem potrat

V Jižní Koreji vyšetřují zdravotnický personál nemocnice v soulské čtvrti Kangso, protože tam v srpnu provedli potrat ženě, která o to nežádala. Pomotaly se jim tam zdravotní záznamy a neověřili si totožnost pacientky a odebrali ji šestitýdenní plod.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V Jižní Koreji provedl lékař omylem potrat

Těhotná přišla na kliniku 7. srpna. Podle agentury Jonhap měla dostat infuzi s výživou. Sestra jí však okamžitě dala anestezi, aniž by si ověřila její totožnost. Lékař, který si také neověřil její totožnost, ji pak provedl potrat.

„Lékař i sestra přiznaly pochybení,“ uvedl policista. Budou obvinění z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Potrat zatím není v Jižní Koreji legální a může se trestat až rokem vězení. Povolen je jen potrat v případě ohrožení zdraví matky, když by dítě bylo postižené genetickou poruchou, rodiče měli infekční nemoc, těhotenství bylo důsledkem znásilnění nebo výsledkem pohlavního styku blízce příbuzných. Nejvyšší soud ale letos v dubnu uvedl, že se zákony musejí změnit a do konce příštího roku nesmí být potrat trestný.

Ministerstvo zdravotnictví odhaduje, že se loni provedlo v zemi 50000 potratů, ale mnozí se domnívají, že čísla jsou ve skutečnosti vyšší. Důvodem jsou zejména selektivní potraty kvůli pohlaví plodu, kdy se rodiče zbavovali dcer.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků