Hlavní obsah
Indická policie Foto: Adnan Abidi, Reuters

V Indii zabili mladý pár, který se chtěl vzít. Kvůli zachování tradice

V indickém státě Harjana byl ve středu zabit mladý pár, který se chtěl vzít. Příbuzní zabili nejprve ve vesnici Garnautí dívku a pak rozsekali jejího nastávajícího. Policie zadržela rodiče dívky, jejího strýce a řidiče.

Indická policie Foto: Adnan Abidi, Reuters
V Indii zabili mladý pár, který se chtěl vzít. Kvůli zachování tradice

Dvacetiletá Nidhi Baraková se zamilovala do o tři roky staršího Dharmendera Baraka. Příbuzní obou mladých lidí i obyvatelé vsi byli pobouřeni, protože tradice neumožňují, aby si mladí lidé sami vybírali své partnery, přestože v tomto případě oba patřili do stejné kasty.

Nejprve příbuzní ubili k smrti dívku. O hodinu později napadli jejího milého a rozsekali ho na kusy. Policie uvedla, že „měl odseknuté ruce, nohy a od těla oddělenou i hlavu“. Obě rodiny pak společně připravily pohřební hranice pro oba mrtvé.

Policie zatkla čtyři podezřelé, rodiče dívky, jejího strýce a ještě jednoho muže. Případ vyšetřuje jako vraždu ze cti.

Jeden ze strýců zavražděné řekl BBC: „Co se jim stalo, je správné.“

Mladík ve vsi dodal. „Naše kultura není jako ta ve městě. Zde žijí naše ženy ukryté.“ Další dodal: „Vesnice tady nedovoluje milostné pletky.“

Podle vesničanů by se vytratily jejich hodnoty, kdyby se muži a ženy mohli do sebe zamilovávat. Odsoudili také dekadentní západní kulturu, která ovládla města. Garnautí přitom leží jen nějakých sto kilometrů od Dillí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků