Hlavní obsah

V indickém vlaku zabíjela bomba

Nejméně pět mrtvých a čtyři zraněné osoby si vyžádal výbuch bomby, kterou dosud neznámí pachatelé ve čtvrtek zaútočili na rychlík plný lidí v jihovýchodní Indii. Uvedly to místní úřady.

V indickém vlaku zabíjela bomba

Vlak vyjel ze státu Ásám a jel do Dillí. Nálož vybuchla ve vagónu se zavazadly asi 270 kilometrů od Gauhátí. Exploze zasáhla desítku lidí v sousedním osobním vagónu, oznámil mluvčí železnice.

Místní policie označila za pravděpodobné pachatele příslušníky Sjednocené osvobozenecké fronty Ásámu (ULFA), která vznikla v roce 1979 a bojuje za nezávislý ásámský stát. Od 70. let zahynulo při násilnostech ULFA nejméně 10 000 lidí, převážně civilistů.

Čtvrteční atentát je za poslední týden již druhým vlakovým incidentem mezi Ásámem a Dillí. V neděli na trati v Západním Bengálsku vykolejila souprava jedoucí z Gauhátí. Zemřel přitom jeden člověk a dalších 49 se zranilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků