Hlavní obsah
Slonovina je mimořádně ceněná Foto: Bobby Yip, Reuters

V Číně se už nesmí obchodovat se slonovinou

V Číně platí od posledního dne loňského roku zákaz obchodování se slonovinou a s výrobky z ní. Země přijala zákon o zákazu loni a podle ochránců přírody to může pomoci zachránit životy afrických slonů. Pytláci jich údajně kvůli klům ročně zabijí 30 000.

Slonovina je mimořádně ceněná Foto: Bobby Yip, Reuters
V Číně se už nesmí obchodovat se slonovinou

Čínské sdělovací prostředky oznámily, že už loni se díky zákonu cena slonoviny snížila o 65 procent, a agentury Nová Čína napsala, že v roce 2017 pokleslo množství zadržených zásilek slonoviny o 80 procent. Zákaz vešel v platnost 31. prosince loňského roku.

Nová Čína oznámila, že v Číně bylo uzavřeno 67 podniků a obchodů zbývajících se prodejem zboží ze slonoviny nebo jejím zpracováním.

Ředitel africké sekce Světového fondu na ochranu přírody (WWF) Fred Kumah ale upozornil, že navzdory kampani věnované slonovině v Číně stále mnoho lidí o zákazu neví. Panují rovněž obavy, že zákaz se nedotkne Hongkongu, který je centrem obchodování se slonovinou a kde nejvíce obchodníků pochází z pevninské Číny. Hongkong teprve vlastní zákon o zákazu připravuje.

Ve světě bylo obchodování se slonovinou zakázáno v roce 1990.
Podle odhadů je nyní ve volné přírodě asi 415 000 slonů afrických.
Počátkem 20. století jich bylo odhadem tři až pět miliónů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků