Hlavní obsah

V Číně se srazily v plné rychlosti dva vlaky, desítky mrtvých

Na východě Číny se v pondělí brzy ráno srazily dva vlaky. Podle čínských zpráv jsou na místě desítky zraněných či mrtvých, poslední bilance agentury Nová Čína zemřelo 66 lidí a 400 pasažérů bylo zraněno, z toho 70 vážně. Vlak mířící z Pekingu do přístavu Čching-tao v provincii Šan-tung vykolejil a v plné rychlosti narazil do jiné soupravy.

V Číně se srazily v plné rychlosti dva vlaky, desítky mrtvých

Při střetu ve městě C'-po v provincii Šan-tung se podle agentury Nová Čína převrátilo deset vozů vlakových souprav.

Nemocnice ve městě C'-po přijala přes 80 zraněných. "Jsou mezi nimi těžká i lehká zranění," citovala agentura Reuters jednoho z lékařů.

Jedná se o nejméně druhou velkou vlakovou havárii na východě Číny od začátku roku. V lednu tam vysokorychlostní souprava narazila do skupiny železničních dělníků, přičemž zemřelo 18 lidí.

České velvyslanectví nemá informace, že by mezi oběťmi či zraněnými byli čeští občané, řekl Michal Štěrba z ambasády v Pekingu. Agentura AFP s odvoláním na čínské zdroje napsala, že mezi zraněnými jsou čtyři Francouzi. O dalších případných zraněných či mrtvých cizincích se tiskové agentury nezmiňují.

:. Srážka si vyžádala desítky obětí.foto: Reuters/Fan Changguo/Xinhua

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků