Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Guglielmo Mangiapane, Reuters

U Maroka se utopilo 34 lidí, celý den prý žádali o pomoc

Nejméně 34 lidí utonulo u marockých břehů. Jejich člun, na němž se snažili přeplout Středozemní moře, se potopil. Přežilo 26 lidí. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na Mezinárodní organizaci pro migraci (IOM).

Ilustrační foto Foto: Guglielmo Mangiapane, Reuters
U Maroka se utopilo 34 lidí, celý den prý žádali o pomoc

"Loď byla na moři od neděle se 60 lidmi na palubě,” řekl agentuře Reuters Joel Millman, mluvčí IOM. Dodal, že informaci má od marockého námořnictva a španělské nevládní organizace Caminando Fronteras.

Lidé prý vypluli v sobotu, v neděli ráno vyslali tísňové volání. Stále bylo blízko pobřeží Maroka. Tamní námořnictvo podle serveru listu El Público uvedlo, že se loď snažilo najít. Podařilo se to v pondělí.

Marocké úřady prý nepomohly

Aktivistka z organizace Caminando Fronteras Helena Malenová na Twitteru uvedla, že mezi 34 oběťmi je i dítě. "24 hodin žádali o pomoc a pomalu umírali," napsala také Malenová na sociální síti. Marocké úřady podle ní lodi nepomohly.

Pomoc prý nabízela i španělská vládní agentura Salvamento Marítimo, která ve Středomoří zachraňuje migranty. Její mluvčí deníku řekl, že kontaktovali marocké úřady "několikrát" poté, co dostali od organizace Caminando Fronteras upozornění na plavidlo v nouzi.

"Nabízeli jsme jim spolupráci při hledání a záchraně této lodi v marockých vodách, ale nedostali jsme odpověď," citoval deník mluvčího španělské záchranářské agentury.

Mezi Marokem a Španělskem se migranti snaží přeplout Gibraltarský průliv. Musí překonat vzdálenost asi 15 kilometrů. Lodě se v místě musí vypořádat se silnými proudy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků