Hlavní obsah
Migranti se často na moře vydávají v chatrných a přeplněných člunech. Foto: Reuters

U Libye pohřešují běžence z převrácené lodi

Rybářská loď s až 700 migranty se ve středu převrátila ve Středozemním moři u pobřeží Libye. Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) se jich podařilo zachránit zhruba 400. Po nezvěstných pátrá italské a irské námořnictvo, uvedla stanice BBC.

Migranti se často na moře vydávají v chatrných a přeplněných člunech. Foto: Reuters
U Libye pohřešují běžence z převrácené lodi

Loď podle italských úřadů dopoledne vyslala nouzový signál a převrhla se ve chvíli, kdy k ní doplulo první záchranné plavidlo. V místě operují čtyři lodě a tři vrtulníky. Nejméně 25 lidí bylo vytaženo mrtvých.

Italská agentura ANSA uvedla, že se nehoda stala jen asi 15 kilometrů od břehů Libye. Tato válkou rozvrácená země je jednou z hlavních tranzitních zemí migrační vlny na starý kontinent.

Do Evropy se přes Středozemní moře letos vydaly už desítky tisíc běženců. Mnozí se při strastiplné plavbě ocitají v ohrožení života. Nadace Migrant Offshore Aid Station (MOAS) sídlící na Maltě uvádí, že jen s její pomocí se jich podařilo zachránit téměř 9000.

IOM dodala, že ve Středozemním moři letos utonulo už více než 2000 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků