Hlavní obsah

Tři čtvrtiny hlasů pro putinovce. Novináři přistihli ruské komisaře, jak upravují volební čísla

V Rusku se v neděli konaly komunální volby. Znovu v nich vyhrálo Jednotné Rusko prezidenta Vladimira Putina, ačkoliv v Moskvě ho dokázala opozice porazit. Také ve volebním okrsku číslo 333 ve Vladikavkaze kandidáti Jednotného Ruska jasně dominovali. Ovšem výsledek je pochybný.

Tři čtvrtiny hlasů pro putinovce. Novináři přistihli ruské komisaře, jak upravují volební čísla

Volební komise v úterý vyhlásila, že ve zmíněném okrsku odevzdalo hlas 1 867 lidí, jenže reportéři agentury Reuters jich před volební místností napočítali všehovšudy jen 256. Komise navíc číslo navyšovala. Nejprve uvedla, že přišlo 1 331 voličů, pak upřesnila, že to bylo 1 867. To je téměř sedmkrát víc voličů, než kolik jich viděli novináři vejít do volební místnosti.

Když Reuters volební komisaře s nesrovnalostmi konfrontovala, dostalo se jí ujištění, že k ničemu takovému nedošlo. Agentura přitom upozornila, že její reportéři stáli u volební místnosti hned v 8:00 hodin, kdy se otevírala, a zůstali před ní až do ukončení sčítání, kdy už bylo hlasování uzavřené.

Novináři také tvrdí, že k volební urně přistupoval muž, který se představil jako komisař za Jednotné Rusko. Podle reportérů opakovaně vhazoval do urny lístky, což zachytili i na kameru.

Putinovo Jednotné Rusko bylo i v obvodu číslo 333 jasným vítězem - podle komise jí odevzdalo hlas 73 procent voličů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků