Hlavní obsah

Thajské letadlo narazilo během přistání do věže, pilot zahynul

Dopravní letadlo ATR-72 thajské letecké společnosti Bangkok Air v úterý havarovalo při přistání na ostrově Koh Samui, uvedla BBC. Stroj při přistání sjel z dráhy a narazil do věže. Podle thajské policie zahynul při nehodě pilot a deset lidí utrpělo zranění. Na palubě bylo 72 lidí.

Thajské letadlo narazilo během přistání do věže, pilot zahynul

"Se smutkem jsme zjistili, že pilot letadla zemřel a je potvrzeno deset zraněných cestujících, řekl ředitel odboru civilní dopravy," Kannikar Kemavuthanon. Dodal, že na palubě stroje bylo 68 cestujících, dvojice pilotů a dvě členové personálu. Sedm osob je zraněno vážně.

Zraněni byli především turisté. "Několik jich bylo hospitalizováno se zraněními, která je však neohrožují na životě," uvedl vysoký úředník Sakchai Jorpalit. Někteří mají zlomené končetiny. Pro AFP upřesnil okolnosti havárie: "Stroj zavadil o kontrolní věž, ale nezačal hořet."

K možné příčině nehody, která se stala ve 14 hodin místního času (10 SELČ) Sky News uvedla, že: "Počasí bylo špatné a když letadlo sjelo z dráhy, tak pršelo."

Stroj letěl na ostrov Koh Samui z jiné oblíbené turistické destinace Krabi. Koh Samui se nachází asi 500 kilometrů jižně od Bangkoku. Spoj létá třikrát týdně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků