Hlavní obsah

Tajfun zpustošil město na Filipínách

Počet obětí tajfunu Goni na Filipínách se vyšplhal na 16. Letos dosud nejsilnější tajfun si vyžádal deset životů v provincii Albay a šest v provincii Catanduanes, informovala v pondělí agentura Reuters s odvoláním na filipínský úřad pro řešení katastrof. Podle Červeného kříže živel poničil až 90 procent budov ve městě Virac.

Tajfun zpustošil město na Filipínách

Ředitel Červeného kříže na Filipínách Dick Gordon řekl stanici BBC, že záběry ze sedmdesátitisícového města Virac ukazují, jak vážně bylo poničené tajfunem Goni v provincii Catanduanes. Podle něj záběry naznačují, že „poškozeno bylo ve městě mezi 80 až 90 procenty budov”.

Z místa je obtížné získat jakékoli informace, protože od neděle jsou mimo provoz všechny komunikační linky. Strženy byly dráty elektrického i telefonního vedení a vysílače.

Silný vítr a déšť, které tajfun doprovázely, způsobily záplavy zejména v oblastech jižně od hlavního města Manily.

Nejhůře postižené oblasti v pondělí navštíví filipínský prezident Rodrigo Duterte, řekl prezidentův blízký spolupracovník, senátor Christoher Go.

Ostrovní stát Filipíny, kde žije zhruba 109 milionů lidí, každý rok zažije kolem dvaceti tropických bouří a tajfunů. Ty zpravidla ničí úrodu, domy a infrastrukturu. Supertajfun Haiyan v roce 2013 připravil přes 6000 lidí o život a dalších pět milionů lidí o přístřeší.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků