Hlavní obsah
 

Tajfun na Filipínách působil záplavy a velké škody

Filipíny se v úterý potýkají s příchodem silného tajfunu Kammuri, který ostrovy zasáhl v pondělí. Bouře strhávala střechy i dráty elektrického vedení a způsobila záplavy v nízko ležících vesnicích. Informovala o tom agentura AP, podle které zatím nejsou zprávy o případných mrtvých nebo zraněných, neboť úřady preventivně evakuovaly desítky tisíc lidí.

 
Tajfun na Filipínách působil záplavy a velké škody

Tajfun doprovází vydané lijáky a vítr o rychlosti 155 kilometrů v hodině, který místy dosahuje až 235 kilometrů v hodině. Živel v pondělí udeřil na východním pobřeží Filipín a během úterý postupoval na západ k ostrovním provinciím a pobřežním regionům jižně od Manily. Pak by měl zamířit nad moře.

Tajfun Kammuri na Filipínách

Foto: Gladys Castillo Vidal, Reuters

Bouře poškodila letiště ve městě Legazpi, metropoli provincie Albay. Část města je zaplavená. Kvůli tajfunu dnes na 12 hodin přerušilo provoz mezinárodní letiště v Manile. V zasažených oblastech je rovněž zakázána plavba. Do svých cílů se tak nedostalo na 6000 lidí, vyplout nesmí ani nákladní lodě.

Filipíny každoročně zasáhne asi 20 tajfunů či bouří, které připraví o život stovky lidí. Nejničivější byl tajfun Haiyan, který si v listopadu 2013 vyžádal více než 7350 mrtvých či pohřešovaných

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků