Hlavní obsah

Somálští piráti opět udeřili, unesli německou loď

Ve vodách mezi Jemenem a Somálskem se v sobotu zmocnili somálští piráti německé nákladní lodi, plovoucí pod maltskou vlajkou. Na palubě bylo v té době 17 členů posádky, podle dostupných informací se jim nic nestalo. O incidentu informovala agentura Reuters s odvoláním na námořní úřady v Keni.

Somálští piráti opět udeřili, unesli německou loď

"Podle mých informací loď obsadili brzy nad ránem. Byla unesena na východním konci Adenského zálivu," uvedl Andrew Mwangura, ředitel jedné z keňských námořních agentur monitorujících činnost pirátů u afrického pobřeží. Nákladní loď Patriot o výtlaku 31 000 tun je podle Reuters určena pro transport obilí.

Navzdory přítomnosti vojenských lodí z mnoha zemí světa u somálských břehů, kudy vede jedna z nejfrekventovanějších námořních cest, pokračují piráti v přepadávání obchodních lidí ve strategickém Adenském zálivu a v Indickém oceánu.

Získávají tak milióny dolarů na výkupném za unesené lodě a jejich posádky. V současné době zde námořní lupiči zadržují přes 250 rukojmích.

V prvním čtvrtletí letošního roku napadli somálští piráti desetkrát více lodí než za stejnou dobu loni. Letos to bylo 61 útoků v porovnání se šesti v prvním čtvrtletí 2008. Somálští ozbrojenci disponují také lepší výzbrojí než dříve.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků