Hlavní obsah

Slonici a jejímu potomkovi se v Číně stalo osudné setkání s rozbitým vedením vysokého napětí. Nejdříve se drátu zřejmě nešťastně dotklo malé slůně a o chvíli později dostala ránu i jeho matka, když se ho pokusila zachránit.

Slonici s mládětem zabilo vysoké napětí

Smutná nehoda se pravděpodobně odehrála minulý týden v noci na pondělí. Mládě podle 30 vyšetřovatelů asi stouplo na drát elektrického vedení a jeho matka zemřela při pokusu ho ze smrtelné pasti vyprostit.

Vyšetřovatelé uvedli, že našli na slonech mnoho indicií potvrzujících smrt nešťastnou náhodou. Zvířata měla silné popáleniny a na jejich tělech našli zbytky drátů. Podle místních ten den procházela městem skupina asi 10 slonů, ke kterým zřejmě tato dvojice patřila.

Těla slonů využijí tamější zoologové pro studium anatomie. V tamějším regionu žije asi 250 divokých asijských slonů, což je asi 90 procent celkové čínské sloní populace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků