Hlavní obsah
 

Skupina mužů v Indii hromadně znásilnila mladou fotoreportérku

Skupina pěti mužů v indickém městě Bombaj ve čtvrtek večer přepadla a znásilnila 23letou fotoreportérku. Kolegu, který ji doprovázel, skupina zbila. Mladá žena skončila s četnými zraněními v nemocnici, informoval server BBC.

 
Skupina mužů v Indii hromadně znásilnila mladou fotoreportérku

Fotografka pracující pro magazín, jehož redakce sídlí v Bombaji, jela fotit s kolegou bývalou textilku v jižní části města. U opuštěné továrny je oslovila pětice mužů a tvrdila, že můžou zajistit povolení ke vstupu. Namísto toho jejího kolegu zbili a spoutali a ženu znásilnili.

„Je to vážná věc,“ prohlásil o případu RR Patil, ministr vnitra svazového státu Maháráštra, který napadenou ještě ve čtvrtek v noci navštívil v nemocnici. Ministr slíbil rychlý policejní postup.

Záhy poté policie oznámila, že zadržela 16 lidí. V pátek pak upřesnila, že jeden z pachatelů je ve vazbě a ostatní byli identifikováni.

Související téma

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Sexuální útoky na ženy v Indii jsou časté a stav nezlepšilo ani nedávné zpřísnění trestů za ně v důsledku loňského hromadného znásilnění 23leté studentky v autobuse v Dillí. Dívka později na následky svých zranění zemřela v nemocnici. Případ vyvolal celonárodní protesty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků