Hlavní obsah

Tajfun Jebi si v Japonsku vyžádal už deset mrtvých, uvedl ve středu list The Japan Times. V úterý úřady hovořily o šesti obětech. Více než 340 lidí bylo při nejsilnější bouři v zemi za posledních 25 let zraněno.

Silný tajfun má v Japonsku už deset obětí

Zhruba 5000 lidí muselo noc na středu strávit na mezinárodním letišti Kansai v západní provincii Ósaka. Letiště je zbudováno na umělém ostrově a bylo částečně zaplaveno. Zůstává dál uzavřeno; zrušeno bylo dalších 162 letů. Letiště by se přitom mohlo znovuotevření dočkat během několika dnů až jednoho týdne, informoval deník Jomiuri šimbun.

Tanker při nárazu do mostu na letiště Kansai

Foto: Kentaro Ikushima, ČTK/AP

Do mostu, který spojuje letiště s pevninou, narazil v úterý kvůli silnému větru bokem 89 metrů dlouhý tanker a poškodil ho. Tanker byl prázdný, takže další škody nevznikly. Jedenáct lidí na jeho palubě vyvázlo bez zranění.

Následky tajfunu Jebi v Ósace - převrácená auta, zaplavené silnice.

Foto: Kota Endo, ČTK/AP

Most sice je od středečního rána otevřen, takže někteří z cestujících už byli odvezeni z letiště autobusem, ale další odplují rychlými čluny na letiště v Kobe, kde najdou náhradní spoj, uvedlo vedení letiště Kansai pro CNN.

Loď poškozená tajfunem Jebi v Nišinomiji

Foto: Kyodo, Reuters

Kvůli bouři bylo uzavřeno i letiště v Ósace a v Nagoji

Jedenadvacátý tajfun této sezony poničil také mnoho domů a narušil železniční dopravu. Uprostřed víru dosahoval vítr rychlosti až 216 kilometrů za hodinu.

Tajfun Jebi udeřil na pevninu na nejmenším z hlavních japonských ostrovů Šikoku v úterý kolem poledne místního času (05:00 SELČ). O několik hodin později se prohnal kolem západního pobřeží největšího japonského ostrova Honšú a zamířil dál na sever. Ve středu oslabená tropická bouře zasáhla Sachalin.

Tajfun, který přinesl silné srážky, je poslední z řady bouří, které letos v létě zasáhly Japonsko.

Vyhořelá auta na japonském umělém ostrově Nišinomija, který zasáhl tajfun Jebi

Foto: Kyodo, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků