Hlavní obsah

Sever Číny zasáhly extrémní mrazy dosahující - 46 stupňů

Severočínský autonomní region Vnitřní Mongolsko zasáhly vlivem nedávné studené fronty rekordně nízké teploty. Na některých místech klesala rtuť teploměrů až pod - 46 stupňů Celsia.

Sever Číny zasáhly extrémní mrazy dosahující - 46 stupňů

Více než 40 procent autonomní oblasti leží podle agentury Reuters pod sněhem. Na silnicích se často vytvořila několikacentimetrová vrstva ledu. Hustá mlha, která doprovází extrémní mráz do některých měst, snížila místy viditelnost na méně než 50 metrů.

Mrazivé počasí značně zkomplikovalo také tamní dopravu. Do ulic okamžitě vyrazily policejní čety s lopatami, které dbají na odklizení sněhu a ledu, aby mohl být co nejrychleji obnoven normální provoz.

Vnitřní Mongolsko zasáhly rekordně nízké teploty

Foto: Profimedia.cz

Meteorologové zatím v zasažené oblasti vyhlásili modrý alarm, nejnižší úroveň čtyřstupňového varovného systému. Instituce zodpovědné za vytápění přijaly mimořádná opatření. Život lidí prý ale nebyl nijak zásadně narušen, dodávky potravin jsou například nadále stabilní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků