Hlavní obsah
K záchranným týmům se připojila také armáda Foto: Eranga Jayawardena, ČTK/AP

Při záplavách a sesuvech půdy na Srí Lance zemřelo 91 lidí

Nejméně 91 lidí přišlo o život při záplavách a sesuvech půdy na Srí Lance. Dalších 110 lidí je pohřešováno. S odvoláním na místní úřady o tom v pátek informovala agentura Reuters, podle níž byli na pomoc postiženým vysláni kromě záchranářů i vojáci v člunech a vrtulnících. Povodně a sesuvy bahna způsobily přívalové deště, kvůli nimž musely opustit domovy stovky lidí.

K záchranným týmům se připojila také armáda Foto: Eranga Jayawardena, ČTK/AP
Při záplavách a sesuvech půdy na Srí Lance zemřelo 91 lidí

„V okrese Kalutara došlo minimálně k pěti sesuvům půdy,” řekl mluvčí policie Prijantha Džajakody s poukazem na jednu z nejhůře poznamenaných oblastí nacházející se na západním pobřeží Srí Lanky, jižně od metropole Kolomba.

„Záchranné operace stále probíhají,” dodal. Podle centra pro zvládání katastrof bylo 38 mrtvých ohlášeno v okrese Kalutara a 46 obětí v sousedním, vnitrozemském okrese Ratnapura.

Škody ve vesnici Bellana

Foto: Eranga Jayawardena, ČTK/AP

V provincii Sabaragamuva asi 90 kilometrů východně od Kolomba úřady v pátek preventivně uzavřely školy. Mluvčí armády Rošan Senevirathne řekl, že do záchranných akcí bylo nasazeno asi 400 vojáků, kteří pomáhají policii a civilním organizacím.

Nejvíce srážek spadne na Srí Lance během monzunové sezony, která obvykle trvá od května do září, napsala agentura Reuters. Srílanští meteorologové uvedli, že nynější deště jsou nejhorší od roku 2003, a v nadcházejících dnech očekávají další srážky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků