Hlavní obsah
 

Při útoku na mešitu na jihu Filipín zemřeli dva lidé

Při útoku granátem na mešitu na jihu Filipín zemřeli ve středu nejméně dva lidé, další čtyři utrpěli zranění. Informovala o tom s odvoláním na armádu agentura AFP. Výbuch granátu v mešitě ve městě Zamboanga zabíjel jen tři dny poté, co dvě nálože u katolického kostela na nedalekém ostrově Jolo připravily o život 21 lidí.

 
Při útoku na mešitu na jihu Filipín zemřeli dva lidé

Město Zamboanga leží na stejnojmenném poloostrově, který se nachází v převážně křesťanské provincii na západě ostrova Mindanao. Muslimové na ostrově tvoří asi čtvrtinu obyvatel.

Armáda vyzvala obyvatele, aby nepodléhali dezinformacím šířeným po sociálních sítích. Jeden z místních vojenských velitelů Leonel Nicolas podle agentury Reuters zdůraznil, že útok na mešitu nebyl „činem odplaty”.

Bombové útoky na křesťanskou katedrálu ve městě Jolo se staly během nedělní mše. K atentátu se prostřednictvím své propagandistické agentury Amak přihlásil Islámský stát.

Na ostrově Jolo působí muslimská radikální Skupina Abu Sayyafa, která je na americkém i filipínském seznamu teroristických organizací a kterou původně policie z atentátu podezírala. Filipínský prezident Rodrigo Duterte v úterý řekl, že čin zřejmě spáchali sebevražední atentátníci.[celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků