Hlavní obsah
 

Počet nakažených koronavirem v Číně překročil 24 tisíc

Epidemie novým typem koronaviru zatím není na ústupu. Počty nakažených stále rostou stejně jako statistiky obětí. Mrtvých je ke středečnímu datu už téměř pět stovek a nakažených přes 24 tisíc, hlásí čínské ministerstvo zdravotnictví.

 
Počet nakažených koronavirem v Číně překročil 24 tisíc

Skokový nárůst v počtu nemocných se dá připsat důkladnějším kontrolám čínských zdravotníků, kteří často započítají i pacienty s mírnějšími projevy nemoci, domnívá se David Heyman, zástupce Světové zdravotnické organizace WHO.

Dívky s rouškami v metru v Hongkongu

Foto: Kin Cheung, ČTK/AP

Na virus umírají převážně senioři a lidé s podlomeným zdravím, uvedly čínské úřady. Z dosavadních obětí jich 80 procent bylo starších 60 let a přes 75 procent jich mělo další zdravotní problémy.

Mimo Čínu podlehl onemocnění jeden člověk v Hongkongu a jeden na Filipínách.

Čeští lékaři už provedli 48 testů na koronavirus, všechny výsledky byly dosud negativní. Nenakazili se ani Češi, kteří byli v neděli z Wu-chanu evakuováni letecky do vlasti.

Nový virus, označovaný jako 2019-nCoV, se začal šířit z města Wu-chan ve střední Číně. Podle lékařů vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečku, kašel, problémy s dýcháním), pouze u některých pacientů vede k rozvoji virového zápalu plic, který může vyústit až v selhání dýchání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků