Hlavní obsah
Pití alkoholu je v Íránu zakázáno. Ilustrační foto Foto: Karolina Zarzycká, Novinky

Po vypití pančovaného alkoholu zemřelo deset lidí

Deset lidí zemřelo v severoíránském Raštu po požití pančovaného alkoholu. Hospitalizováno zůstává dalších 27 lidí, z nichž dva jsou v kritickém stavu. Oznámila to ve středu agentura AFP s odvoláním na tamní policejní zdroje.

Pití alkoholu je v Íránu zakázáno. Ilustrační foto Foto: Karolina Zarzycká, Novinky
Po vypití pančovaného alkoholu zemřelo deset lidí

V Íránu je výroba i konzumace alkoholu striktně zakázána, což se netýká pouze uznaných křesťanských menšin, například arménské. Ty si však mohou alkohol vyrábět a popíjet v diskrétních podmínkách, aby neurážely muslimy.

Zpráva neuvádí, jestli postižení patří rovněž k některé křesťanské skupině.

Není to ale poprvé, co alkohol v Íránu způsobil skupinovou smrt. Každoročně si pančovaný alkohol vyžádá po celé zemi desítky lidských životů, naposledy loni v listopadu, kdy takto zemřelo 12 lidí v jihoíránském přístavním městě Bandar-Abbás.

Výroba, prodej či konzumace alkoholu je v Íránu trestána vězením, případně bičováním. Ani hrozba těchto trestů však nedokáže zabránit pašování alkoholických nápojů. Alkohol vyráběný podomácku je sice levnější, ale nezřídka se přitom používají chemikálie zdraví nebezpečné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků