Hlavní obsah

Po potopení jihokorejské lodě se stále pohřešuje 46 námořníků

Šestačtyřicet námořníků se stále pohřešuje po pátečním potopení jihokorejské vojenské lodě se 104 lidmi na palubě v blízkosti hranice se Severní Koreou. Loď šla ke dnu po explozi, jejíž původ je stále neznámý. Oznámil to v sobotu mluvčí jihokorejského meziarmádního generálního štábu.

Po potopení jihokorejské lodě se stále pohřešuje 46 námořníků

"Osmapadesát námořníků bylo zachráněno a šestačtyřicet se pohřešuje," dodal mluvčí s tím, že záchranné práce pokračují a že potápěči se snaží zjistit, jak k výbuchu na lodi došlo.

Podle jednoho z kolegů vojenského mluvčího, na něhož se odvolává agentura AFP, neexistují v současné době žádné indicie, které by naznačovaly, že do neštěstí by byla jakkoli zapletena severokorejská strana.

Loď se potopila poblíž sporných námořních hranic ve Žlutém moři, kde byly za posledních deset let svedeny dva námořní souboje mezi jihokorejskými a severokorejskými silami, které si vyžádaly oběti na životech. Naposledy proti sobě plavidla obou zemí střílela loni v listopadu.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků