Hlavní obsah
 

Pátrací týmy zřejmě nalezly trup zříceného letounu firmy Lion Air

Pátrací tým v Indonésii zřejmě našly část trupu zříceného boeingu společnosti Lion Air, uvedl v televizi TV One armádní šéf Hadi Tjahjanto. Stroj spadl v pondělí krátce po startu z letiště v Jakartě do moře. Na palubě stroje bylo 189 lidí, nikdo havárii nepřežil.

 
Pátrací týmy zřejmě nalezly trup zříceného letounu firmy Lion Air

Asi 22 metrů dlouhý objekt se podle námořnictva nachází v hloubce 32 metrů severovýchodně od Jakarty. Zkontrolovat ho mají potápěči.

Od úterý jsou v oblasti nasazeny podmořské roboty a sonary. Do pátrání je zapojeno na 800 lidí včetně potápěčů. Zatím byly nalezené trosky a některé lidské pozůstatky, ale nikoliv hlavní trup a černé skříňky. Záchranářům se nyní podařilo identifikovat možné umístění letadla na mořském dně.

Nyní bude na místo vyslán tým, který to má potvrdit. Nalezení trupu by mělo pátrací tým přiblížit k nalezení záznamů o letu, které jsou důležité pro vyšetřování nehody, napsala agentura AP.

trosky Boeingu 737 aerolinek Lion Air

Foto: Willy Kurniawan, Reuters

Havarovaný Boeing 737 MAX 8 byl dva měsíce starý. Neštěstí vyvolalo obavy o bezpečnost indonéského rychle rostoucího leteckého průmyslu i letadel boeing nové generace. Indonéské aerolinky byly teprve nedávno odstraněny z americké i evropské černé listiny nebezpečných leteckých společností.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků