Hlavní obsah
Malalaj Júsufzaiová Foto: Reuters

Patnáctiletá pákistánská dívka Malalaj je mezi nejvlivnějšími osobnostmi roku

Mezi stovkou nejvlivnějších osobností roku podle časopisu Time je i patnáctiletá Pákistánka Malalaj Júsufzaiová. Zařadila se tak po bok Michelle Obamové či Stevena Spielberga. Dívku vážně zranili islamisté, protože pravidelně obhajovala přístup žen ke vzdělání.

Malalaj Júsufzaiová Foto: Reuters
Patnáctiletá pákistánská dívka Malalaj je mezi nejvlivnějšími osobnostmi roku

Stovku nejvlivnějších osobností časopis zveřejňuje už deset let, nezohledňuje nijak pořadí.

Černobílý portrét Malalaj je také na některých obálkách nejnovějšího vydání časopisu. Jde o první portrét poté, co dívku loni do hlavy postřelili radikálové z hnutí Tálibán. Léčí se ve Velké Británii.

Kromě Malalaj jsou mezi těmi nejvlivnějšími i vévodkyně Kate Middletonová, americká lyžařka Lindsey Vonnová, čínská tenistka Li-Na či fotbalista Mario Balotelli.

Kromě sportovců se v žebříčku objevují jména politiků či umělců.

Zařazena je například nová čínská první dáma Pcheng Li-jüan a také její manžel Si Ťin-pching. Vlivným párem je samozřejmě americký prezident Barack Obama s manželkou Michelle. Třetím párem, který se v žebříčku objevil, je rapper Jay-Z a jeho partnerka Beyoncé.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků