Hlavní obsah
Pákistánští policisté Foto: Faisal Mahmood, Reuters

Pákistánec zavraždil kvůli sporu o věno deset lidí včetně snoubenky

Kvůli sporu o věno zabil 25letý pákistánský mladík svou bývalou snoubenku a devět jejích příbuzných. Muž, který je na útěku přitom již před časem ze stejných pohnutek zabil i své rodiče a dva bratry, uvedla v pondělí agentura AFP.

Pákistánští policisté Foto: Faisal Mahmood, Reuters
Pákistánec zavraždil kvůli sporu o věno deset lidí včetně snoubenky

Podle policie muž ozbrojený samopalem kalašnikov vpadl do domu své bývalé snoubenky před rozbřeskem a postřílel spící rodinu. Mezi oběťmi jsou i dvě děti a čtyři ženy. Jeho snoubenka byla zároveň jeho sestřenicí z druhého kolene.

Mladíka přitom už policie stíhala za loňskou vraždu jeho rodičů a dvou starších bratrů. Jeho hněv vyvolala neochota rodiny darovat nevěstě v rámci svatebního vyrovnání kus stavebního pozemku. Poté, co vyvraždil svou rodinu, obrátil hněv proti rodině své nastávající za to, že tento požadavek vznesla.

Sňatky v Pákistánu jsou stále zhusta předem domluvené, a často jde o svatbu mezi bratranci a sestřenicemi. Na rozdíl od jiných společností v islámu platí věno ženich nebo jeho rodina nevěstě, a to v podobě peněz nebo darů. Rodina nevěsty často požaduje tučné věno jako pojistku pro případ, že by sňatek skončil rozvodem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků