Hlavní obsah
Vojáci mezinárodní mise v Súdánu Foto: Reuters

Pád vrtulníku mírové mise v Dárfúru nepřežili čtyři lidé

V západosúdánské provincii Dárfúr, jíž po léta zmítá etnický konflikt, se v pondělí zřítil vrtulník pronajatý mírovými silami OSN a Africké unie. Pád stroje nepřežil žádný ze čtyř lidí na palubě, informovala agentura Reuters. Zatím nejsou potvrzeny první zprávy, že helikoptéra byla sestřelena.

Vojáci mezinárodní mise v Súdánu Foto: Reuters
Pád vrtulníku mírové mise v Dárfúru nepřežili čtyři lidé

Vrtulník Mi-8 patřil soukromé společnosti a mírovým silám pomáhal přepravovat humanitární materiál. Dva lidé zemřeli na místě, zbylí dva při převozu do nemocnice. Súdánská policie oznámila, že zahynuli tři Rusové a Súdánec.

Stroj se zřítil jen pár minut po startu v Nyale poblíž Kalmy, tábora pro utečence, kde při nedávném zákroku vládních vojsk zemřelo přes třicet lidí. Úřady tvrdí, že rebelové tábor používají jako základnu a skladiště zbraní.

Vyšetřovatelé se snaží zjistit, zda nebyl stroj sestřelen.

Od srpna byly v oblasti z provozu vyřazeny nejméně čtyři helikoptéry, dosud bez obětí na životech. Svědek z tábora uvedl, že se mu před incidentem zdálo, že slyší střelbu.

Konflikt v Dárfúru
Přes pět let trvající boje v Dárfúru mezi rebely a milicemi džandžauí, které podle Západu podporuje vláda, si vyžádaly smrt více než 200 tisíc lidí a dalších 2,5 miliónu vyhnaly z domovů. Chartúm hovoří jen o 10 tisících obětí.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků