Hlavní obsah
Nigerijští vojáci na hlídce Foto: Olamikan Gbemiga, ČTK/AP

Ozbrojenci zabili v nigerijské vsi 45 lidí

Nejméně 45 obětí si v neděli vyžádal útok ozbrojenců na ves v jihovýchodním nigerijském státě Benue. Masakr je podle policie důsledkem krvavých sporů mezi místními farmáři a pastevci. Útočníci zemědělce ve vesnici Egba pobíjeli mačetami a puškami, nešetřili ani ženy a děti, informovala agentura AFP.

Nigerijští vojáci na hlídce Foto: Olamikan Gbemiga, ČTK/AP
Ozbrojenci zabili v nigerijské vsi 45 lidí

K útoku došlo v oblasti, kde dlouhodobě zuří etnické a náboženské střety a spory o půdu. Stovky lidí byly v posledních letech zabity při srážkách mezi většinově muslimskými příslušníky kočovných chovatelů dobytka z kmene Fulani a většinou křesťanskými usedlými obyvateli rolnických osad.

K nedělnímu útoku došlo podle policie za rozbřesku. "Zabito bylo pětačtyřicet lidí, pachateli byli zřejmě pastevci. Při útoku mačetami a samopaly AK-47 bylo mnoho dalších lidí zraněno," řekl AFP policejní mluvčí Austin Ezeani.

Loni v dubnu zahynulo při podobném krveprolití na severu Nigérie 79 lidí. Ozbrojenci z kmene Fulani tehdy přepadli chovatele dobytka rokující o ochraně svých stád. V oblasti je navíc aktivní islamistická skupina Boko Haram, která má na svědomí tisíce lidských životů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků