Hlavní obsah
 

Od nedopalku cigarety vzplál trajekt s 500 lidmi

Nejméně sedmnáct lidských životů si v pátek vyžádal požár, který zachvátil indonéský trajekt přepravující cestující mezi ostrovy Java a Sumatra. Na palubě přetížené lodi bylo v době požáru kolem 500 cestujících, z nichž mnozí se snažili zachránit skokem do moře. Bezmála 200 lidí bylo zraněno, mnozí z nich velmi vážně.

 
Od nedopalku cigarety vzplál trajekt s 500 lidmi

Požár propukl na lodi bezprostředně po vyplutí z jávského přístavu Merak na západě ostrova. Oheň podle předběžné zprávy hasičů vznikl od nedopalku cigarety. Na pomoc hořícímu plavidlu přispěchalo pět lodí, které do bezpečí převezly přes 400 lidí. Trajekt rovněž převážel desítky osobních a nákladních automobilů.

Podle indonéského ministerstva dopravy je situace na místě nepřehledná a není vyloučeno, že počet mrtvých bude ještě vyšší.

V Indonésii, kde na víc než 17 000 ostrovech žije 235 miliónů lidí, jsou námořní trajekty hlavním dopravním prostředkem. Mnohé z nich jsou ve špatném technickém stavu a vyplouvají značně přetížené.

Na západě se srazily vlaky

Indonésii v pátek postihlo ještě další neštěstí, když se na ostrově Jáva čelně srazily dva osobní vlaky. Při srážce zahynuli nejméně tři lidé a mnoho dalších bylo zraněno. Jednadvacet zraněných je v nemocnici, čtrnáct z nich je v kritickém stavu.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

V Indonésii se čelně srazily vlaky

Video: Reuters

K železničnímu neštěstí došlo asi 270 kilometrů západně od hlavního města Jakarty na trati u obce Bajar v západní části ostrova Jáva. Vlak směřoval z Bandungu na východ a srazil se s protijedoucí soupravou vyjíždějící z města Surabaja.

Příčinu srážky zatím policie nezná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků