Hlavní obsah
Indonéští záchranáři v Jávském moři Foto: Zulkarnain/Pool, Reuters

Našli jsme asi trup letadla, hlásí pátrači po zříceném airbusu

Pátrači v Jávském moři v neděli lokalizovali objekt, který by podle nich mohla být hlavní část trupu zříceného airbusu společnosti AirAsia. S pomocí sonarů objekt zaměřili nedaleko místa, kde vyzvedli ocasní část letadla. Doufají, že černé skříňky s palubními záznamy letu budou poblíž.

Indonéští záchranáři v Jávském moři Foto: Zulkarnain/Pool, Reuters
Našli jsme asi trup letadla, hlásí pátrači po zříceném airbusu

„Domnívají se, že je to hlavní část letadla. Je pravděpodobnost, že černá skříňka je vedle trupu,“ řekl koordinátor záchranných operací Supriyadi agentuře Reuters.

Na místo už podle něj byli vysláni potápěči. V případě, že se potvrdí, že jde o trup, budou první vyzvednuta těla obětí, až potom černé skříňky.

Mají signál

Záchranáři zatím vyzvedli těla 48 lidí z celkem 162, kteří se nacházeli na palubě. Letadlo zmizelo z radarů 28. prosince cestou ze Surabaye do Singapuru poté, co se dostalo do bouřkové oblasti.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Vytahování ocasu letadla společnosti Air Asia z moře

Video: Reuters

Příčinu nehody by mohly pomoci objasnit palubní záznamy. Pátrači ohlásili, že zachytili signály, které podle nich pocházejí z černých skříněk. Lokalizační zařízení černé skříňky vysílá signál po dobu nejméně 30 dní od nehody.

Související téma:

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků