Hlavní obsah
 

Na Thajsko udeřila bouře Pabuk, prchají před ní tisíce lidí

Tisíce lidí opouštějí jižní pobřeží Thajska, kde v pátek v 12:45 (6:45 SEČ) udeřila tropická bouře Pabuk, jež má zasáhnout i turistické oblasti. Provoz ve vrcholící turistické sezoně začínají omezovat místní letiště a úřady podle agentury Reuters vydaly doporučení pro všechny lodě, aby nevyplouvaly na moře.

 
Na Thajsko udeřila bouře Pabuk, prchají před ní tisíce lidí

Bouře nejprve udeřila na provincii Nakhon Si Thammarat, uvedla BBC s odvoláním na thajské meteorology. Silný vichr při svém postupu přes oblast porážel stromy a strhával střechy domů. Množství domácností v regionu se ocitlo bez proudu.

Meteorologové očekávají, že první thajská tropická bouře za téměř tři desetiletí přinese vítr o rychlosti až 80 kilometrů v hodině, prudké lijáky a vlny dosahující až pětimetrové výšky. Na příchod živlu se připravuje 16 provincií na jihu země včetně oblíbených letovisek na ostrovech Phúket a Samui.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: K Thajsku se blíží bouře Pabuk

Video: AP

Provoz již přerušilo letiště v Nakhon Si Thammarat, správním středisku stejnojmenné provincie, a v nejbližších hodinách se k tomu chystá letiště v metropoli provincie Surat Thani. Do ohrožených oblastí kvůli bouři nelétá nízkonákladová společnost Nok Airlines, na ostrov Samui přerušily lety aerolinky Bangkok Airways. Přerušena tam byla i trajektová doprava.

Thajští rybáři odtahují do bezpečí před bouří loď.

Foto: Sameth Panpetch, ČTK/AP

Bouře by na pevninu měla udeřit v pátek večer místního času (odpoledne SEČ) a měla by jižní část země sužovat do soboty. Z ohrožených oblastí podle Reuters prchají tisíce lidí v obavách, že Pabuk zaplaví silnice a odřízne některé pobřežní regiony od zbytku země.

V Thajsku se podle odhadů cestovních kanceláří nachází více než 2500 českých turistů. Na blížící se tropickou bouřilo upozornilo na internetu i české ministerstvo zahraničí, které turistům doporučuje zaregistrovat se v databázi cestovatelů Drozd.

Thajské pobřežní silnice měly ochránit pytle s pískem.

Foto: Sumeth Panpetch, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků