Hlavní obsah
Záchranáři přenášejí obětí ze strže po nehodě autobusu. Foto: Antara Foto, Reuters

Na Sumatře se zřítil autobus s 50 cestujícími do 150metrové strže

Na indonéském ostrově Sumatra zemřelo při nehodě autobusu nejméně 24 lidí, informovala v úterý tamní policie. Další lidé byli zraněni a odvezeni do nemocnice. Některé z obětí jsou stále uvězněny v autobuse, který se zřítil do 150 metrů hluboké strže, na jejímž dně teče řeka, píše AFP.

Záchranáři přenášejí obětí ze strže po nehodě autobusu. Foto: Antara Foto, Reuters
Na Sumatře se zřítil autobus s 50 cestujícími do 150metrové strže

Autobus regionálního dopravce spadl ze silnice krátce před pondělní půlnocí (17:00 SEČ), uvedl mluvčí místní policie. "Prorazil betonovou bariéru a spadl do rokliny," vysvětlil mluvčí, podle kterého do nehody nebylo zapletené žádné jiné vozidlo.

Na místo se vydaly záchranné složky, které oběti vyprostily a zraněné odvezly do nemocnice. Záchrannou operaci v provincii Jižní Sumatra nicméně komplikuje obtížná přístupnost místa, které leží ve strmém svahu.

Autobus původně vyjel s 27 cestujícími, další ale přistoupili během cesty, přesný počet pasažérů proto policie nezná. Přeživší vypověděli, že v autobuse cestovalo okolo 50 lidí.

Dopravní nehody a neštěstí jsou na indonéském souostroví vzhledem k zastaralosti vozidel i infrastruktury poměrně časté. V září zemřelo nejméně 21 lidí při pádu autobusu do strže na západě ostrova Jáva. Několik měsíců předtím ve stejné oblasti zemřelo 12 lidí a další byli zraněni, když se jeden z cestujících autobusu pokusil převzít řízení a způsobil nehodu se dvěma osobními vozy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků