Hlavní obsah
Praia, metropole kapverdského souostroví Foto: Profimedia.cz

Na ruské lodi na Kapverdách našla policie přes devět tun kokainu

Policie na Kapverdách zadržela 11 ruských námořníků poté, co na jejich lodi našla více než devět tun kokainu. S odvoláním na prohlášení policie o tom informovala agentura Reuters. Údajně se jednalo o největší množství drog, jaké kdy bylo na Kapverdách zabaveno.

Praia, metropole kapverdského souostroví Foto: Profimedia.cz
Na ruské lodi na Kapverdách našla policie přes devět tun kokainu

Ruská loď plující pod panamskou vlajkou na souostroví západně od Afriky zakotvila z právních důvodů po smrti člena posádky. Plavidlo ESER směřovalo z jižní Ameriky do Maroka a po policejní razii zůstává v přístavu kapverdské metropole Praia, informovala v sobotu agentura AP.

Na možný výskyt nepovolených látek na ESER policisty upozornila agentura Maritime Analysis and Operation Centre, prostřednictvím níž sedm členských zemí Evropské unie koordinuje boj proti pašování drog. Na palubě se podle Reuters našlo 9,5 tun kokainu. Všech 11 zatčených osob jsou ruští občané.

Drogy se zabydlují i v Africe

Kapverdy s gangy pašeráků přepravujících latinskoamerický kokain do Evropy skrze západní Afriku bojují delší dobu. V roce 2011 zdejší úřady odhalily 1,5 tuny této drogy určené pro evropské trhy. O pět let později zase zabavily 280 kilogramů kokainu z brazilské jachty.

Podle Reuters nicméně už země západní Afriky nepředstavují pouze přestupní stanice pro drogy putující do Evropy a změnily se v aktivní spotřebitelské trhy. Kromě kokainu tam stoupá míra užívání heroinu a amfetaminů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků