Hlavní obsah
Nový koronavirus 2019-nCoV na ilustračním obrázku Foto: ČTK/AP

Na koronavirus zabraly léky na AIDS

Kombinace léků na AIDS a chřipku zabrala v Thajsku u 71leté Číňanky, která se nakazila novým koronavirem 2019-nCoV, uvedla v pondělí agentura AFP s odvoláním na thajské ministerstvo zdravotnictví. Osmačtyřicet hodin poté, co jí byla nasazena antivirotika používaná k léčbě HIV a chřipky, už měla negativní test na nákazu koronavirem.

Nový koronavirus 2019-nCoV na ilustračním obrázku Foto: ČTK/AP
Na koronavirus zabraly léky na AIDS

O negativním testu informoval thajský lékař Kriengsak Attipornwanič na každodenní tiskové konferenci: „Pozitivní laboratorní výsledek na koronavirus se za 48 hodin změnil na negativní. Zatímco předtím byla vyčerpaná, o 12 hodin později si už mohla sednout.“

Lékaři u ní použili antivirotikum proti chřipce oseltamivir, které je známé pod komerčním názvem tamiflu, a dvěma antivirotiky používanými při léčbě AIDS, jimiž jsou lopinavir a ritonavir. Dodal, že ministerstvo ještě čeká na potvrzení těchto výsledků.

Léky proti HIV lopinavir a ritonavir podávali nakaženým i ve třech vybraných čínských nemocnicích v rámci experimentální léčby.

V Thajsku bylo zjištěno 19 potvrzených případů nákazy 2019-nCoV. Naprostá většina nakažených je v pevninské Číně – celkem 17 297. Na infekci ta zemřelo 361 osob. Jednu oběť si nový koronavirus vyžádal na Filipínách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků