Hlavní obsah

Na Filipínách zavraždili 21 lidí, když chtěli zapsat kandidáta pro volby

Skupina asi stovky ozbrojených mužů unesla v pondělí na filipínském ostrově Mindanao třicet příznivců jedné z politických stran, aby se nemohl vicestarosta zaregistrovat na kandidátku, uvádí agentura Reuters. Jednadvacet z nich zavraždili.

Na Filipínách zavraždili 21 lidí, když chtěli zapsat kandidáta pro volby

 "V oblasti, kde bylo uneseno asi třicet lidí, jsme objevili 21 těl, 13 žen a osm mužů," řekl mluvčí armády Romeo Brawner. "Myslíme si, že další těla byla pohřbena. Bohužel lidé byli zabiti ještě předtím, než tam přijeli naši vojáci," dodal.

Mezi zavražděnými je i manželka starosty z provincie Maguindanao Esmaela Mangundadatuová, která jela předložit registraci svého manžela pro volby guvernéra provincie. Ten by se tak stal ve volbách rivalem současného guvernéra Datua Andala Ampatuana, šéfa mocné místní rodiny. Ženu doprovázeli dva právníci, několik členů rodiny a několik novinářů.  

Zatím není známo, kdo za útokem stojí a kdo všechno byl zavražděn.

Na Filipínách se budou v květnu 2010 konat volby. Minulý týden začala registrace 18000 kandidátů do místních a celostátních voleb.

Volební kampaň začne v únoru.

Volby na Filipínách obvykle provází násilí, zejména na jihu země, kde vládní vojska převážně katolického státu bojují s komunistickými a muslimskými povstalci a kde jsou četné i klanové střety.

„Do oblasti jsem poslali armádu. Cílem naší mise je osvobodit všechny tyto lidi a zabránit násilí mezi soupeřícími politiky,“ uvedl plukovník Jonathan Ponce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků