Hlavní obsah
O oprávněnosti odebrání občanství rozhodl soud v Soulu Foto: Profimedia.cz

Muslim přijde o korejské občanství, protože si vzal ve své rodné zemi druhou ženu

Nejmenovanému muži, pocházejícímu z islámské země, odeberou jihokorejské občanství, které získal, protože si vzal Korejku. Ve své rodné zemi si vzal druhou zemi, čímž se dopustil bigamie, uvedl ve středu list The Korea Times.

O oprávněnosti odebrání občanství rozhodl soud v Soulu Foto: Profimedia.cz
Muslim přijde o korejské občanství, protože si vzal ve své rodné zemi druhou ženu

Soud v Soulu dospěl v úterý k závěru, že rozhodnutí ministerstva spravedlnosti odebrat muži korejské občanství je oprávněné. Bigamie je v Jižní Koreji nezákonná. Zamítl mužovy výhrady.

„Ministerstvo má právo odmítnout udělit korejské občanství nebo ho odebrat poté, co zhodnotí ochotu respektovat a dodržovat zákony a právní systém,“ uvedl soudce Kim Čung-čung. Dodal, že pro revokaci rozhodnutí dát mu občanství bylo klíčové, že je muž ve stavu bigamie.

Muž, který se narodil v nejmenované islámské zemi, získal jihokorejské občanství v roce 2014 na základě toho, že si v roce 2004 vzal Korejku. Jenomže v roce 2009 uzavřel ve své rodné zemi manželství s další ženou, se kterou má dceru.

Ministerstvo pojalo podezření, že něco není v pořádku, když se muž pokusil krátce po rozvodu se svou korejskou ženou adoptovat dívku ze své vlasti. Vyšetřováním se zjistilo, že měl dvě ženy a že záměrně neoznámil své druhé manželství, aby v Koreji nevyšlo najevo, že je bigamista.

Není jasné, zda se muž proti rozsudku odvolá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků