Hlavní obsah
 

Moře zaneslo k Filipínám jachtu s jejím mumifikovaným majitelem

Policie na Filipínách vyšetřuje smrt německého jachtaře, jehož „mumifikované“ tělo našli místní rybáři v lodi, kterou mořský proud zanesl k jižnímu ostrovu Barabo. Tělo 59letého Manfreda Fritze Bajorata našli zachovalé a obalené mořskou solí. Bajorat seděl u stolu a skláněl se nad vysílačkou. Na internetovém diskusním fóru jachtařů byla následně objevena písemná vzpomínka na Bajoratovu zesnulou ženu.

 
Moře zaneslo k Filipínám jachtu s jejím mumifikovaným majitelem

Na dvanáctimetrovou Bajoratovu jachtu SAYO narazili dva rybáři několik desítek kilometrů od ostrova Barabo na konci minulého týdne. Měla zlomený stěžeň a potrhanou plachtu. Uvnitř seděla mrtvola nakloněná nad stůl s vysílačkou, jako by se Bajorat krátce před smrtí ještě snažil odeslat nouzový signál. Tělo bylo v zachovalém stavu díky suchému oceánskému větru, horku a soli ve vzduchu.

Ve zpola zatopené kajutě se pak našla alba s fotografiemi německého páru, jejich dcery i přátel, kolem bylo poházené oblečení a konzervy s jídlem.

FOUND DEAD PERSON-About 4:00 in the afternoon of February 26, 2016, personnel of Barobo PS received information from...

Zveřejnil(a) Barobo Police Station dne 26. únor 2016

Policejní oznámení o nalezení jachty s mrtvým majitelem a fotografie z lodi

Následně se na diskusním fóru kaktusguenther.de našla dřívější písemná vzpomínka zesnulého Bajorata na jeho ženu Claudii, která zemřela před šesti lety na rakovinu: „Třicet dva let jsme šli spolu stejnou cestou. Pak se síla démonů ukázala být silnější než vůle žít. Jsi pryč. Pokoj tvé duši, tvůj Manfred.”

Podle serveru Daily Mail se ale jachtař se ženou rozešel dva roky před její smrtí.

Možná dostal infarkt

Bajorata identifikovali díky dokumentům na polici. Zatím není jasné, jak a kdy zemřel. Jeden známý řekl deníku Bild, že se mu Bajorat naposledy ozval před rokem na své narozeniny a provedená pitva vyloučila násilí. „Lékaři se domnívají, že muž zemřel přirozenou smrtí, nejsou důkazy o cizím zavinění,“ uvedl policejní mluvčí.

Němec nebyl na moři žádným nováčkem, po světě se plavil dvě desetiletí. „Byl to velmi zkušený lodník. Nevěřím, že by vplul do bouře. Myslím si, že stěžeň se zlomil, až když byl Manfred mrtvý,“ řekl Bildu jiný jachtař.

„To, že sedí, by naznačovalo, že smrt byla nečekaná, možná v důsledku srdečního záchvatu,“ řekl německému listu soudní lékař Mark Benecke.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků