Hlavní obsah
Rahaf Kunúnová Foto: Reuters

Mladá Saúdka dostala od OSN status uprchlíka, s otcem se odmítla setkat

Osmnáctiletá Saúdská Arabka Rahaf Kunúnová, která utekla od rodiny do Thajska, dostala od OSN status uprchlíka. Uvedla to ve středu stanice BBC s odvoláním na australskou vládu. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) předal její případ Austrálii, kam by se mohla přestěhovat.

Rahaf Kunúnová Foto: Reuters
Mladá Saúdka dostala od OSN status uprchlíka, s otcem se odmítla setkat

Australské ministerstvo vnitra v krátkém prohlášení uvedlo, že „posoudí toto doporučení obvyklou cestou“. „Vláda nebude tuto otázku dále komentovat,“ dodal úřad.

Kunúnová odletěla o víkendu z Kuvajtu, kde byla s rodinou, do Bangkoku. Odtamtud ji chtěl thajský imigrační úřad poslat zpět, ale ona to odmítla, a když pro ni v pondělí přišli do hotelu v tranzitní zóně, zabarikádovala se v pokoji. [celá zpráva]

Zmiňovala, že je trestána za každou drobnost, a uvedla, že se bojí, že by mohla být po návratu zabita. Zřekla se totiž islámu, což je v Saúdské Arábii trestné a může za to hrozit i poprava.

Do Thajska přiletěli i dívčin otec a bratr, ale Kunúnová se s nimi odmítla setkat. [celá zpráva]

Dívka na Twitteru žádala o možnost získat azyl v Austrálii, kam původně letěla, v USA, ve Velké Británii či v Kanadě, kterou upřednostňovala nejvíce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků